Opret­tede børne­hold sæson 20/21

Her kan du se, hvilke hold vi har oprettet i sæsonen

SÆSON 20/21 OPRETTEDE BØRNEHOLD 

Tjek evt. også ledige pladser på overskriften "ledige pladser" eller ved tryk på linket  https://musikskolen.vejle.dk/ledige-pladser

Skole

Hold

Lokale

Tid

Andkær, Fælleshåbsskolen

Værksted for 1. – 2. klasse

Musiklokalet

Tirsdag 13.20 – 14.05

Bredagerskolen

Værksted for 1. – 3. klasse

M1

Mandag 14.05 – 14.50

Egtved, musikhuset

Værksted 1. – 3. klasse

Store sal

Torsdag 14.05 – 14.50

Englystskolen

 

 

 

 

Forskole

Musik 1

Mandag 13.20 – 14.05

Værksted 1. år

Musik 1

Mandag 14.10 – 14.55

Værksted 2. år

 

Musik 2

Torsdag 13.45 – 14.30

Værksted 3. år

Musik 1

Torsdag 14.35 – 15.20

Minimus 3- 5 år

Musik 1

Onsdag 16.35 – 17.20

Firkløverskolen Give (Ikær)

 

Minimus 3-5 år

Musiklokale 1

Mandag 16.15 – 17.00

Forskole

Musiklokale 1

Onsdag 13.30 – 14.15

Værksted

Musiklokale 1

Mandag 14.15 – 15.00

Gauerslund, Fælleshåbsskolen

Værksted

MU 1

Tirsdag 15.00 – 15.45

Gårslev Skole

Værksted

Musiklokalet

Tirsdag 14.05 – 14.50

Hedegård Friskole

Forskole 0. – 2. klasse

Musiklokalet

Torsdag 14.00 – 14.45

Hældagerskolen

 

 

Forskole

Musiklokalet

Mandag 14.45 – 15.30

Værksted

Musiklokalet

Mandag 14.00 – 14.45

Kirkebakkeskolen

 

Forskole 

Musiklokale 1

Fredag 15.00 – 15.45

Værksted 

Musiklokale 1

Fredag 15.45 – 16.30

Kirstine Seligmanns Skole

Forskole

Det store musiklokale

Fredag 13.05 – 13.50

Værksted

Det store musiklokale

Fredag 13.50 – 14.35

Musikskolen Vejle

 

 

 

 

 

 

Minimus, hold 1

Lokale 6, 2. sal

Torsdag 16.00 – 16.45

Minimus, hold 2

Lokale 6, 2. sal

Torsdag 16.50– 17.35

Småbørnsrytmik 1-2 år

Lokale 6, 2. sal

Tirsdag 15.55 – 16.40

Småbørnsrytmik 2-3 år

Lokale 6, 2. sal

Tirsdag 16.45 – 17.30

Babyrytmik efterår

Lokale 2, 2. sal

Tirsdag 12.40 – 13.25

Mølholm Skole

 

Forskole

Musiklokalet

Mandag 13.50 – 14.35

Værksted

Musiklokalet

Mandag 14.35 – 15.20

Petersmindeskolen

 

Forskole

Musiklokalet v/SFO2

Tirsdag 14.25 – 15.10

Værksted

Musiklokalet v/SFO2

Tirsdag 15.10 – 15.55

Sct. Norberts Skole

 

Værksted 1

Sanglokalet

Onsdag 14.35 – 15.20

Værksted 2

Sanglokalet

Onsdag 13.45 – 14.30

Skibet Skole

 

Forskole

Musiklokalet

Onsdag 13.20 – 14.05

værksted

Musiklokalet

Onsdag 14.05 – 14.50

Thyregod Skole

 

Forskole

Musiklokalet

Mandag 13.25 – 14.10

Værksted

Musiklokalet

Mandag 14.20 – 15.05

Vinding Skole

 

Forskole

Musiklokalet

Torsdag 14.00 – 14.45

Værksted

Musiklokalet

Torsdag 14.45 – 15.30


8. oktober 2020